Pomoc pro štíhlou linii nemáme daleko


Kdo vlastní zahrádku, tak ví, jak ho někdy pěkně dokáže rozčílit plevel, který se přirozeně usídlí všude tam, kde ho samozřejmě nechceme. A to nemluvě o tom, když se snažíme vytrhnout obyčejnou pampelišku a ona se nám klidně přetrhne. Přirozeně se dá očekávat, že na stejném místě se znovu objeví. Málokdo ale ví, že kromě toho, že je považována za léčivou bylinku, tak si umí poradit i s naší postavou. Tedy nic nepůjde bez naší aktivity, ale zkrátka nám může pomoci v našem úsilí tak trochu zredukovat svoji hmotnost.

pampeliška

Smetánka lékařská ví, jak na to

My sice nemusíme tušit, jak vůbec může fungovat a pomáhat v oblasti hubnutí, což je ale zcela normální. Přírodní spalovače https://www.bmikalkulacka.cz/prirodni-spalovace-tuku-usnadni-a-hlavne-zrychli-hubnuti-to-jsou-oni, můžeme totiž běžně konzumovat a přitom oni si sami poradí, jak zasáhnout uvnitř těla. A právě pampeliška kromě jiných příznivých účinků, tak umí perfektně nastartovat metabolismus. Právě ten náš přetržený kořen hraje hlavní roli. Navíc je pravdou, že se dá sbírat po celý rok a nejlépe je ho právě vykopat na naší zahrádce, kde se nepoužívají žádné postřiky. Musí se dobře proprat, aby se odstranila zemina, a potom ho musíme usušit. To chvíli trvá, ale klidně si vezmeme na pomoc troubu, pekáč s pečícím papírem a šup na 35°C s ním do tepla. Pak se musí rozdrtit, ale jde to celkem hladce.

pampelišky

Čaj nebo kapičky

Z takto nadrceného kořene si můžeme připravit hubnoucí čaj nebo hubnoucí kapičky. Zatímco čaj připravujeme pouhým zalitím vařící vody, tak kapičky jsou přece jenom náročnější, chtějí totiž alespoň 60 % líh, který se ale dá zakoupit v lékárně. Kapičky jsou skutečně skvělé a na přípravu velmi jednoduché. Potřebujeme 2 čajové lžičky drceného kořene pampelišky, které zalijeme lihem, poté je čas na zrání a tak tento roztok musíme nechat 14 dní louhovat. Postačí při pokojové teplotě. Po této době scedíme a můžeme užívat zhruba 3x denně až 25 kapiček. Samozřejmě lze je smíchat s vodou, čajem nebo i šťávou. Hubnoucí účinky se dostaví.