Označení, které pomůže v nákupu

Není vždy jednoduché zaujmout vítězný postoj, když se dozvíme o nějakém svém zdravotním problému. V první řadě nás to může i pěkně zaskočit a myšlenky se začnou splašeně pohybovat. Na jednu stranu jsme rádi, že se konečně něco zjistilo a my víme, proč například tyto zdravotní problémy přetrvávají, na druhou stranu co s tím ale máme dělat. Takových situací je skutečně mnoho a tyto otázky neminou nikoho, kdo se s takovou zprávou musí nějakým způsobem potýkat.

Mezi jedním z daných problémů se nachází lidé, kteří mají alergii na lepek. Ačkoliv v dnešní době jsme na tom se zásobováním potravin lépe a tak je jen třeba vybírat sortiment, který bude mít na obalu jednoduchou značku, přeškrtnutého klasu. Ještě pro jistotu je třeba si přečíst složení, kde je zcela zřetelně podle nových směrnic uvedeno, že se jedná o bezlepkový výrobek.

pohanka

Poradíme si jednoduše i v kuchyni

Prodejci nabízí dostatečné množství nejen hotových produktů, ale i mouky nebo přímo bezlepkové obiloviny. Z těch se dají připravit velmi chutné a zdravé pokrmy, za které se nemusí žádná hospodyňka stydět.

Pohanka není jen pokrm chudých

Pohanka se běžně dříve konzumovala a není divu, protože je důležitým zdrojem zinku, selenu, manganu a dalších minerálních látek. Nechybí dostatečné množství vitamínů a jak je o ní známo, tak je ideální surovinou pro celiaky. Navíc dokonce snižuje hladinu cholesterolu a celkově podporuje imunitní systém.

Quinoa

Quinoa neboli Merlík chilský

Poslední dobou je to velmi vyhledávaná surovina. Nejen, že neobsahuje lepek, ale obsahuje bílkoviny, vitamíny, minerální látky, esenciální aminokyseliny a mnohé další, co ji staví do předních příček superpotravin. Obilovinu milují snad všichni, je vhodná i pro vegetariánskou nebo veganskou stravu. Také je velmi oblíbenou pochoutkou sportovců, což není divu, jelikož podporuje růst svalové hmoty.

V obchodech se zdravou výživou se dají zakoupit další produkty, které potěší nejen příznivce zdravého stravování, ale právě i osoby, které mají nějaké omezení v konzumaci, či alergii na nějakou surovinu. Výběr je poměrně bohatý, což rozhodně potěší každého zákazníka.