Objevujte krásy ostrova Gran Canaria

Už před mnoha lety bylo nepsaným pravidlem, že dovolená na Kanárských ostrovech byla doslova balzámem pro tělo i duši. Dnes, kdy je cestování do této oblasti dostupné a letecky se tam ze středu Evropy dopravíte za několik hodin, tam mnoho turistů z České republiky zamíří už jen ze zvědavosti. A stojí to za to.
Kanárské ostrovy je souostroví tvořené ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, El Hierro, La Palma, Lanzarote a La Gomera. Hlavní město celé této španělské provincie je Las Palmas a nachází se na ostrově Gran Canaria. Pokud si zvolíte pobyt právě na tomto nejznámějším ostrově kruhového půdorysu, setkáte se tu s moderními hotely a bungalovy, ale překvapí Vás i architektura starobylých památek, zejména na severu ostrova.
mládí u moře

Zvláštní klima, se kterým se jen tak někde nesetkáte

Kanárské souostroví je výjimečné svým klimatem. Je to jedna z mála destinací, kam můžete vycestovat v kterémkoli ročním období a budete se tu cítit velice příjemně. Po celý rok je tu totiž stabilní teplota vzduchu, která se v průběhu dne pohybuje v rozmezí 21 – 26 stupňů Celsia, v noci teplota neklesá pod 18. Nebudete se tu dusit horkem ani v lednu, ani v červenci. Průměrná vlhkost vzduchu odpovídá hodnotě 70%, tedy jako v mírném klimatickém pásmu.
Santa Cruz

Chladný Atlantik, vnitrozemí se zakrslými stromy, nádherné výhledy

Trochu nepříjemná je teplota mořské vody, Atlantický oceán je tu poměrně chladný, ale koupání v mořské vodě si můžete zpestřit návštěvou rozsáhlého aquaparku. Ostrov má co nabídnout i ve vnitrozemí. S vypůjčeným automobilem můžete stoupat po horských serpentinách až k nejvyššímu bodu ostrova Pico de Las Nieves, jehož výška je úctyhodných 2550 metrů (srovnatelná výška se štíty Vysokých Tater). Cestou Vás bude provázet zvláštní vůně zakrslých borovic a z vrcholku zahlédnete pod vrstvou oblaků pod sebou vedlejší ostrov Tenerife. Vnitrozemí ostrova ukrývá velmi pěknou botanickou zahradu Palmitos Park a vodní nádrž – rezervoár pitné vody, která zásobuje část ostrova a doplňuje tak odsolenou mořskou vodu ve vodovodním řadu.