Levandulový polštář ve čtyřech krocích – snadno jej zvládnete vyrobit i vy

Blahodárné účinky levandule pro lidský organismus jsou známy po tisíce let a její využití je značně různorodé. Díky své nezaměnitelné chuti a vůni se stala součástí mnoha pokrmů, přičemž podporuje trávení a urychluje metabolismus.
Bylo prokázáno, že aroma z levandulových květů má zklidňující účinky – uvolňuje napětí, snižuje stres a pocity úzkosti. Nadále podporuje snadné usínání. Spánek se tak stává kvalitnější a vy se probouzíte svěží a odpočatí.
Na trhu je dostupné poměrně velké množství výrobků s příměsí levandulového extraktu, avšak tížený výsledek se vždy nedostaví.
Vyrobte si svůj vlastní voňavý polštářek plněný pravými sušenými levandulovýmikvěty jednoduše a v pohodlí domova.
levandule polštář
 
Co budete potřebovat:
·        Květy sušené levandule
·        Starý polštář
·        Látkový pytlík
·        Jehlu a nit
·        Nůžky
·        Samolepící suchý zip
 
Ve chvíli, kdy máte vše potřebné pohromadě, můžete se pustit do práce.
1.    V první řadě vezměte látkový sáček a vložte do něj usušené květy levandule (množství je zcela libovolné). Sáček zavažte a odložte stranou, v současné chvíli ho nebudete potřebovat.
 
2.    Připravte si polštář, který následně z jedné strany podél švu rozstřihněte. Otvor by měl být velký tak, aby jím snadno prošel pytlík, který jste v předchozím kroku naplnili sušenou levandulí.
 
3.    Aplikujte na vnitřní stranu polštáře samolepící suchý zip. Je snadno dostupný a manipulace s ním je zcela bezproblémová. Následně pomocí jehly a nitě začistěte okraje otvoru, aby se šev polštáře nepáral. Tento krok vám umožní levanduli kdykoliv vyjmout, vyměnit a v případě potřeby polštář vyprat.
včely u levandule
 
4.    Nyní už zbývá vložit sáček dovnitř a polštář povléknout.
 
Je nutné podotknout, že existuje spousta způsobů, jak si doma rychle a snadno vyrobit levandulový polštář.
Je možné přidat vonný extrakt pro intenzivnější vůni, rozpárat šev polštáře, vložit květy dovnitř a znovu jej zašít. Pokud by vám byl nepříjemný suchý zip, můžete využít klasický kostěný dělitelný zip. Možností je opravdu mnoho a je jen na vás jakou si zvolíte.