Jak vydělávat z pohodlí domova

Dnešní doba je díky internetu a bezdrátovému připojení doba svobody. Pokud chceme něco zjistit, ověřit, vypočítat či objednat, stačí pár kliknutí a hned máme tu správnou informaci. Přemýšleli jste ale někdy i nad tím, že se díky internetu dá i slušně uživit? Dnes tu pro vás máme shrnutí třech nejefektivnějších způsobů, jak vydělávat online.


dropshipping doručení


1) Dropshipping


Jedním z velmi efektivních způsobů, jak získat peníze přes internet je tzv. Dropshipping. Děláte v podstatě prostředníka mezi dodavatelem a zákazníkem. Princip spočívá ve vyhledání vhodného produktu u velkoobchodního čínského serveru za nízkou cenu a následnému marketingu a prodeji cílové skupině přes Facebook či jiné komerční služby za cenu vyšší. Odkážete je na svou webovou stránku vytvořenou přes Shopify či jiné e-commerce servery, kde si od vás produkt zakoupí, aniž byste se ho dotkli. Výhodou je, že pro prodej můžete využívat celosvětový trh a ke startu tohoto podnikání není potřeba velké množství financí. V podstatě stačí zaplatit za reklamu a za provoz e-shopu.


psaní textu


2) Obchodování s kryptoměnami


Druhý způsob vyžaduje už trochu trpělivosti, učenlivosti a financí do začátku. Dal by se rozdělit na tři základní druhy obchodníků: tzv. daytrader, holder a miner. První druh v podstatě sleduje a předpovídá vývojovou křivku určité měny a podle toho s ní obchoduje. Když je cena nízká, nakupuje, když stoupne a poté má tendenci klesat, prodává. K určení pravděpodobného pohybu hodnoty měny slouží široká škála grafů a jejich pomocných funkcí. K tomu se používají různé druhy měn, tzv. Altcoins. Nevýhodou je, že se někdy trh chová nestabilně a ovlivňuje ho široká škála aspektů.


Holder je přesný opak daytridera. Nakoupí velké množství určité kryptoměny, tu si uschová na své hardwarové či softwarové peněžence a až měna vystoupá, prodá ji. Tenhle druh obchodování je typický pro tzv. stablecoins, jako je například Bitcoin.


Poslední druh spočívá v tzv. těžení kryptoměn přes vysoce výkonné grafické karty. Počítač musí vyřešit “hádanku” v podobě klíče či potvrdit transakci a za to dostane určitý počet měny. Čím výkonnější počítač je, tím rychleji přijde na řešení.


 


3) Copywriting


Pokud jste na škole měli jedničky z českého jazyka, tohle je přesně pro vás. No a pokud i z angličtiny, tak máte vyhráno! Copywriting je psaní veškerých článků od blogů, reklamy až po psaní textů pro firemní webové stránky. Nejprve můžete získat reference přes servery nabízející tenhle druh práce a poté se lze vydat na sólovou dráhu. V celosvětovém měřítku je zde obrovská nabídka pracovních příležitostí a většího výdělku, takže pokud umíte nějaký cizí jazyk, můžete ho zde skvěle zužitkovat.