Island – země, která rozhodně stojí za návštěvu!

Tato maličká severní země je cílem mnoha cestovatelů, zejména kvůli jejímu přírodnímu bohatství. Vodopády, sopky, gejzíry, ledovce či pozorování polární záře je jen část toho co Island nabízí. Hlavní město Reykjavík se svým potenciálem rozhodně nezůstává pozadu. Internet či tištěné publikace nabízí tisíce fotografií, které cestovatele okamžitě nadchnou. Otázkou zůstává, která místa rozhodně navštívit?
Raritou a hlavním lákadlem na turisty je aktivní geotermální činnost na tomto ostrově, tedy přítomnost činných gejzírů. Pro návštěvníky je zde zřízen tzv. Zlatý okruh, kde lze spatřit i významný vodopád Gullfos. V blízkosti oblasti s gejzíry se nachází Národní park Thingvellir, který je další atraktivitou, kterou stojí za to vidět.
vodopád na Islandu
Island je ostrov, který je ideální pro tvorbu ledovců, zejména díky své zeměpisné šířce a skvělým přírodním podmínkám. Rozhodně při své cestě navštivte obrovský ledovec Vatnajökull, který zabírá plochu celých 8000 km2, což odpovídá přibližně 10 % plochy celé země. Místy dosahuje tloušťky až 1,5 km a jedná se tak o jeden z největších ledovců na celé planetě. 
Obydlené části Islandu vykazují typické znaky tzv. Severské architektury, která je považována za velmi krásnou a její podstatou je přirozené propojení s okolní krajinou. V tomto stylu nalezneme především jednoduché linie, tvary a celkově minimalistické pojetí. Typickým příkladem této jednoduché, ale krásné architektury, je koncertní hala a konferenční centrum Harpa nacházející se v Reykjavíku.
islandská sopka
Jelikož se jedná o ostrovní stát, zdejší strava je složena převážně z ryb, mořských plodů, brambor a obilovin. Zdejší specialitou je pokrm zvaný hákarl, což je maso grónského žraloka velikého, které je ovšem jedovaté. Místní obyvatelé toto maso zakopávají na několik měsíců podzem, aby půda z masa jedovaté látky vytáhla. Ochutnání hákarlu je tedy spíše pro odvážnější jedince!
Island je země se strhující přírodou a atmosférou, a pokud uvažujete o návštěvě, rozhodně neváhejte a vydejte se vstříc dobrodružstvím i odpočinku do této úžasné severské země.