Ideální podložka pod bazén

Ti z vás, kteří nemají bazén umístěný v zemi, ale právě naopak volně stojící na jakémkoliv povrchu, musí uznat, že je neméně nutné věnovat pozornost i tomu, na čem vlastně stojí. Abyste si životnost vašeho bazénu prodloužili na co nejdelší dobu, musíte věnovat pozornost nejen jeho vnitřní části, ale i ty venkovní.

vzorek

Aby byl povrch bazénu chráněný

Poškodit strukturu a povrch vašeho bazénu, můžete snadno. Tedy pouze v případě, že zanedbáte část, jakou je jeho umístění. V žádném případě se nedoporučuje postavit a naplnit ho vodou, pouze na rovný terén na vaší zahradě. Díky neustálému pohybu v něm, se dno bazénu bude pravidelně otírat o venkovní povrch, díky čemu brzy dospějete k tomu, že ho poškrábete, propíchnete a nakonec vyhodíte.
Z toho důvodu jsou na trhu speciální podložky pod bazén, které mají za úkol chránit spodní vnější část a prodloužit vám tak jeho užívání na následující léto.

Geotextilie – volba číslo jedna

Pevnost netkané fólie, kterou bezesporu pod vaši nádrž potřebujete vám zabrání tomu, abyste si ji znehodnotili a současně zamezí i růstů veškeré vegetace přes ní. Můžete si být jistí, že vám poskytne spolehlivé řešení k tomu, jak udržovat váš bazén v perfektním stavu.

nohy

Jedná se o vysoce odolný a pevný materiál, který není snadné jen tak roztrhnout a můžete mít záruku, že se nepoškodí.Je přizpůsobená tomu, aby vydržela větší zátěž, tlak a jakýkoliv kontakt s terénem, na kterém bude několik měsíců položena. Nesnažte se pod váš bazén umístit jakoukoliv podložku, kterou si sami vyrobíte nebo doma najdete. Jestli si koupání v létě plánujete opravdu užít se vším všudy, musíte poskytnou vašemu bazénu i prvotřídní péči a příslušenství k němu, které ho uchová v bezvadném stavu a nepřinese vám žádné komplikace.
Na co dát pozor?
Její umístění vždy situujte na jemný povrch a předem se vyhněte i miniaturním kamínkům. Ideální je položit ji na jemný písek nebo hlínu.