Exotické rostlinky u Vás doma

Sukulenty

Najdeme je v přírodě v pouštích. Tím, že jsou schopni do sebe natáhnout velké množství vody, tak přečkají i dlouhá suchá období bez úhony, podobně jako velbloud, který si umí udělat zásoby. Jejich povrch bývá často bez trnů a dává se na skalky na zahrádkách.
Sbírka kaktusů

Kaktusy

Takový bratranec sukulentu. Má stejné vlastnosti jako sukulent, ale rozdíl je v tom, že mívá trny a vyskytují se na něm květy různých barev. Na pěstování je také nenáročný, stačí ho párkrát do měsíce zakápnout vodou, přes zimu poté méně.

Řasokoule

Vypadá jako mech v kuličce. Přirozeně se vyskytuje na severní polokouli ve studených jezerech. Stačí ji dát do průhledné nádoby, ve které bude studená voda. Umístěte ji na dobře osvětlené místo, ne však na přímé slunce a na topení, to by se mohla sežehnout. Vodu stačí měnit jednou za 14 dní a při té příležitosti řasokouli vyndejte, vymáčkněte z ní opatrně přebytečnou vodu, jako když ždímete houbičku na nádobí a nějakou dobu ji převalujte v dlaních, koulejte ze strany na stranu a hlaďte ji. Zní to možná zvláštně, ale tím, že se přirozeně vyskytuje v jezerech, kde jsou proudy a otírá se o kameny a písek, tak potřebuje i od Vás určitou péči, aby se cítila jako v přirozeném prostředí. Díky tomu, že ji budete pravidelně mazlit se Vám začne zvětšovat.
Aloe vera rostlina

Aloe vera

Je to příbuzná rostlinka k sukulentům. Její pěstování je velmi jednoduché. Stačí ji párkrát za týden zalít, aby měla dostatek vláhy, avšak ji nesmíte přelít. Umístěte ji na slunné a teplé místo, přeci jen to je skoro kaktus, takže teplo ji udělá dobře. Když Vám trochu povyroste, tak její listy můžete začít používat k různým účelům. Ulomte list a začne vytékat průhledný gel. Přidat ho můžete do vody a udělat si tak zdravou aloe vera vodu, nebo ho můžete rozmixovat, přidat med a avokádo a vyrobit si tak masku na vlasy, po které Vaše vlasy budou lesklé, vyživené a bez lupů. Skvělá je také pro ošetření ran, když se říznete stačí ji přiložit na ránu a bude se hojit lépe. A v neposlední řadě je potřeba zmínit její úžasné účinky proti akné. Stačí si gel nanést na obličej a nechat 20 minut působit a poté opláchnout.