Vysněná svatba krok za krokem

Pokud je váš velký den prozatím odložen nebo máte dostatek času na to, všechno náležitě připravit, rádi vám pomůžeme s výčtem těch nejzákladnějších organizačních záležitostí, kterými se na začátku sice můžete trochu trápit, ale po tom, co si je odškrtnete ve svém seznamu povinností, vám zbyde čas už jenom na zábavu a užívání svatebního dne s lidmi, které máte nejraději.

svatební pár

Základním krokem jsou samozřejmě procesní záležitosti, jako je výběr termínu a místa. Místo je často spojeno i s výběrem konkrétního typu svatby – zda budete mít církevní obřad v kostele, nebo se vezmete kdekoli jinde. Pokud máte zajištěné místo, nezapomeňte kontaktovat oddávajícího. Toto jsou naprosto základní kroky k plánování svatební události jako takové a bez nich v podstatě není možné pokračovat.

prstýnky na knize

Výběr místa je spojen i s otázkou, zda budeme volit stejné místo pro obřad i následnou hostinu a další aktivity, nebo bude obřad a hostina probíhat odděleně. V diskuzích a úvahách o vhodném místě je nutné brát v úvahu také kapacitu a fakt, zda je v souladu s tím, kolik hostů chceme pozvat. Dalším otazníkem je jistě ubytování – je dobré si dopředu zjistit, jaké jsou v tomto ohledu možnosti a zda jsou ve shodě s preferencemi nás i naší rodiny. Pro některé členy rodiny může být pohodlné mít po svatbě kde přenocovat, stejně tak i pro hosty, kteří přijedou z daleka.

Pokud jsme se dostali přes počáteční základní stavební kameny a máme jasno v tom, jak bude vypadat hrubá kostra našeho svatebního obrazu, je na řadě trochu příjemnější činnost, a to je výběr svatebního oznámení. Svatební oznámení http://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/ by mělo korespondovat s povahou obou svatebčanů. Pokud máme v oblibě barvy a jsme pár spíše extrovertní, můžeme si určitě dovolit veselé a hravé oznámení. Pokud jsme spíše vážní a chceme, aby naše pozvánka působila spíše jemně a minimalisticky, volit bychom měli spíše tlumené nebo pastelové odstíny. Velkým trendem je letos například květinový vzor.