Splňte si své dětské sny. Pracujte jako tajný agent!

Zkusit to můžete u některé z českých tajných služeb. Nečekejte však, že při nástupu nafasujete nový vůz, do náprsního pouzdra schováte kvér a vypravíte si vyřídit účty s největšími zločinci světa. Realita je poněkud jiná. Pokud se rozhodnete splnit si svůj dětský sen a podáte si přihlášku do některé z organizací, připravte se však na náročné přijímací řízení, kterým jen tak někdo neprojde. Pro někoho odrazujícím faktem může být také určitá ztráta soukromí či svobody. Většina náplně vaší pracovní doby bude mít totiž razítko „přísně tajné“. Pracovat budete většinu času v utajení a večer u piva s přáteli svůj pracovní den nejspíš taky neproberete. Naproti tomu se však jistě jedná o zajímavé zaměstnání, při kterém se určitě nudit nebudete. Jak se však říká „není to pro každého“.
panáček s brýlemi

Bezpečnostní informační služby

Aktuálně největší nábor pořádá česká kontrarozvědka BIS (Bezpečnostní informační služby), která přijímá nabízí volná místa neustále. Láká na 30 dnů dovolené, příspěvky na rekreace a spousty dalších benefitů. Uplatnění zde najdou jak zájemci s vysokoškolským vzděláním, tak lidé s maturitou či výučním listem. Poptávka je například po právnících, ekonomech nebo absolventech různých technických oborů. Vzhledem k aktuální situaci je také velký zájem o znalce arabského jazyka. Středoškoláci mohou najít uplatnění jako elektrikáři, malíři či členové ostrahy. Kromě přísných fyzických a psychických testů, budete potřebovat výpis z rejstříku trestů a uchazeči narození před rokem 1971 také lustrační osvědčení.

Úřad pro zahraniční styky a informace

V současné době vyloženě nábor nepořádá, na svých stránkách však případné zájemce neodrazuje, ba naopak. Každý kdo má zájem a myslí si, že zrovna on má šanci, může to zkusit. Uplatnění můžou nalézt ekonomové, politologové či experti na různé světové jazyky. Místo je také v odvětví logistiky.
přísně tajné

Vojenské zpravodajství

Vojenské zpravodajství hledá především nové právníky a informatiky. Zejména programátory, IT architekty a HW a SW vývojáře. Pozice jsou vhodné i pro absolventy, pro které jsou připraveny zajímavé junior pozice. VZS nabízí například benefity v podobě 37 dnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání, či příspěvek na bydlení. Také dostanete stravenky.