Osram Cool Blue je určena pro silnice v Evropě i v zámoří

O společnosti Osram se uvádí, že se jedná o spolehlivého výrobce osvětlovací techniky, a že se již několik desítek let drží na špici v odvětví automobilového průmyslu. Dodává výrobky pro veškeré druhy světlometů a všechny ostatní typy autožárovek pro světla parkovací, směrová, osvětlování interiérů, registrační značky apod.
Nejde ovšem pouze o standardní halogenové a vláknové žárovky, mezi nimi naleznete i výrobky určené pro náročnou klientelu, která vyhledává lepší řešení, a to z hlediska delší životnosti, či lepších světelných parametrů.osvětlená dálnice

Když se řekne Osram Cool Blue

Tak vás pravděpodobně první asociace zavede k souvislosti s modrým světlem. Modrá barva světelného paprsku však není na silnici povolena, ale s barvou to přece jen souvislost má. Jde o velmi jemný náznak odstínu bílého světla, který se posouvá směrem k modré spektrální vlnové délce, ale stále se nachází v rozmezí tolerance pro udělení homologace.

Barevná teplota 4200 K je povolena pro běžný silniční provoz

V odborné terminologii se jedná o tzv. neutrální bílou o teplotě chromatičnosti 4200 K, která je pro lidský zrak při řízení vozu přijatelnější. Osvětlené předměty včetně vozovky jsou zřetelnější, světlo je více podobné tomu přirozenému dennímu ze slunečních paprsků a řidič nepodléhá tak rychle únavě, jako při svitu obyčejné halogenové žárovky. Ta mívá teplotu chromatičnosti výrazně odlišnou, většinou 3100 K, což je teplý odstín.jízda za deště
Produktová řada Osram Cool Blue je homologována pro provoz na evropských silnicích a je povolena i v zámoří. Na trhu je nabízena ve všech modifikacích patic pro přední světlomety, a dokonce i jako parkovací osvětlení – typ W5W. Výhodou je rovněž vylepšený estetický vzhled přední masky vozidla, modravý nádech připomíná svit halogenidových xenonových výbojek a působí přijatelnějším dojmem, než běžná halogenová autožárovka.